هفته های بارداری

هفته یکم بارداری

در هفته یکم از بارداری هفته به هفته، در واقع شما باردار نیستید و لقاحی صورت نگرفته است بلکه بطور توافقی اولین روز از آخرین پریود شما در قبل از آغاز بارداری بعنوان روز اول بارداری درنظر گرفته می شود. پس اگر قصد باردار شدن در این سیکل ماهیانه خود دارید تاریخ آغاز این هفته را برای محاسبه سن بارداری و زمان تقریبی زایمان خویش بخاطر بسپارید.

 

 

هفته دوم بارداری

در هفته دوم از بارداری هفته به هفته، پتانسیل این وجود دارد تا زندگی شما تغییر کند. شما به روز تخمک گذاری نزدیک می شوید، اگر تخمک آزاد شده با اسپرم ملاقات کند شما در مسیر بارداری قرار می گیرید.

 

هفته سوم بارداری

در هفته سوم از بارداری هفته به هفته، نی نی شما شبیه یک توپ کوچک است که از چندصد سلول تشکیل شده است و این سلولها به سرعت در حال تکثیر می باشند.

 

هفته چهارم بارداری

در هفته چهارم از بارداری هفته به هفته، نی نی شما یک رویان بسیار کوچک است که از دو لایه تشکیل شده است و جفت او در حال شکل گیری می باشد.

 

هفته پنجم بارداری

در هفته پنجم از بارداری هفته به هفته، رویان کوچولو مثل یک دیوونه در حال رشد است و شما ممکن است با بخشی از ناراحتی های بارداری مانند  سینه درد و خستگی روبرو شوید.

 

هفته ششم بارداری

در هفته ششم از بارداری هفته به هفته، بینی، دهان و گوش نی نی در حال شکل گیری است و شما ممکن است احساس ناراحتی صبحگاهی و همچنین لکه بینی داشته باشید.

 

هفته هفتم بارداری

در هفته هفتم از بارداری هفته به هفته، نی نی شما هنوز دمی کوچک دارد و دست و پاهای او در حال درست شدن می باشند اندازه رحم شما هم دو برابر می شود تا جای شیطنت های این کوچولو را داشته باشد.

 

هفته هشتم بارداری

در هفته هشتم از بارداری هفته به هفته، نی نی به طور دائم در حال حرکت است ولی بدیل اندازه کوچکش قادر به احساس آن نیستید. ممکن است در این هفته تصمیم به انجام آزمایشات بارداری نمایید.

 

هفته نهم بارداری

در هفته نهم از بارداری هفته به هفته، نی نی شما تقریباً 2.5 سانت طول دارد و دارد تلاش می کند بیشتر شبیه یک انسان شود، ناراحت نشوید این یک واقعیت است. شما کم کم متوجه افزایش قطر کمر خود خواهید شد.

 

هفته دهم بارداری

در هفته دهم از بارداری هفته به هفته، جنین دیگر حیاتی ترین مرحله از رشد خود را به پایان رسانده است. اندام ها و ارگان ها اکنون در سر جای خود قرار دارند و آماده رشد هر په بیشتر می باشند.

 

هفته یازدهم بارداری

در هفته یازدهم از بارداری هفته به هفته، دست های نی نی به سرعت باز و بسته می شوند و جوانه های کوچک دندان در زیر لثه نمایان می گردند.

 

هفته دوازدهم بارداری

در هفته دوازدهم از بارداری هفته به هفته، انگشتان کوچک پای نی نی خم و راست می گردند و مغز او با جدیتی در حال رشد است و کلیه ها نیز دفع ادرار را آغاز می کنند.

 

هفته سیزدهم بارداری

این آخرین هفته از سه ماهه اول بارداری شما می باشد. نی نی اکنون اثر انگشتی یگانه برای خود دارد و قد او به 8.5 سانتیمتر می رسد.

 

سه ماهه دوم بارداری

سه ماهه دوم بارداری  شامل هفته چهاردهم تا هفته بیست و هفتم است. در آغاز سه ماهه دوم بارداری، طول جنین حدود 9 سانتیمتر و وزنش 40 گرم می باشد. جنین کوچک که اکنون اثر انگشتی یکتا برای خود دارد در محل مورد نظر خود استقرار می یابد و قلبش 25 لیتر خون در طول شبانه روز پمپاژ می کند. بعد از گذشتن چند هفته اسکلت نی نی سخت تر شده و از حالت غضروفی لاستیکی به استخوانی تبدیل می شود. او توانایی شنیدن خود را افزایش می دهد. شما به احتمال زیاد تکان ها و لگد های کوچولوی خود را احساس می کنید البته اگر تا به امروز متوجه نشده باشد.

 

هفته چهاردهم بارداری

 

در هفته چهاردهم از بارداری هفته به هفته، خصوصیات ریز و منحصر به فرد کودک شما در حال توسعه و شکل گیری می باشند و شما احساس انرژی بیشتر می کنید و حالت تهوع و دیگر حالتهای آزار دهنده کمتر به سراغ شما می آید.

 

هفته پانزدهم بارداری

در هفته پانزدهم از بارداری هفته به هفته، نی نی شما نور را می تواند احساس کند و جوانه های چشایی وی در حال ایجاد می باشند. یک سوال! بینی شما گرفته است؟ بله این از عوارض تعجب برانگیر بارداری می باشد.

 

هفته شانزدهم بارداری

در هفته شانزدهم از بارداری هفته به هفته، نی نی شما اکنون آماده برای رشد باور نکردنی است. در چند هفته آینده وزن او دو برابر شده و چندین سانتیمتر به قدش اضافه می شود.

 

هفته هفدهم بارداری

در هفته هفدهم از بارداری هفته به هفته، اسکلت بدن نی نی از حالت غضروفی نرم به استخوانی سخت تبدیل می گردد و بند ناف نیز ضخیم تر و محکمتر خواهد شد.

 

هفته هجدهم بارداری

در هفته هجدهم از بارداری هفته به هفته، اندام تناسلی کوچولوی شما به اندازه کافی توسعه یافته است تا در تصاویر سونوگرافی جنسیت او قابل تشخیص باشد. یک سوال دیگر! گرسنه اید؟ افزایش اشتها در دوران بارداری امری کاملاً عادی می باشد.

 

هفته نوزدهم بارداری

در هفته نوزدهم از بارداری هفته به هفته، برای نی نی خود آواز بخوانید و با او صحبت کنید، او احتمالاً صدای شما را می شنود. ممکن است بدلیل کش آمدن رباط ها دردی در اطراف بدن خود احساس کنید.

 

هفته بیستم بارداری

به شما تبریک می گوییم، در هفته بیستم از بارداری هفته به هفته، نیمی از بارداری خود را با موفقیت به پایان رسانده اید، نی نی شما هم اکنون مقدار بیشتری مواد را از طریق دهان می بلعد که خود باعث ایجاد مدفوع جنینی می شود.

 

هفته بیست و یکم بارداری

در هفته بیست و یکم از بارداری هفته به هفته شما احساس می کنید نی نی در حال حرکت است، اون تکن خوردن های اولیه دیگه به ضربات لگد واقعی تبدیل شده. یه واقعیت جالب، نی نی شما دیگر برای خودش دوتا ابرو دارد.

 

هفته بیست و دوم بارداری

در هفته بیست و دوم از بارداری هفته به هفته، نی نی شما در حال شبیه کردن خود به یک نوزاد مینیاتوری است، دیگه لگد پراکنی های کوچولوتون برای  شما به قشنگترین و دلچسب ترین عادت تبدیل شده.

 

هفته بیست وسوم بارداری

در هفته بیست و سوم از بارداری هفته به هفته، وقتی شما حرکت می کنید نی نی حرکت شما را احساس می کند. شما خیلی زود متوجه تورم پا و مچ پای خود خواهید شد.

 

هفته بیست و چهارم بارداری

در هفته بیست و چهارم از بارداری هفته به هفته نی نی شما مثل بلال دراز و لاغر است و رحم شما به اندازه توپ فوتبال بزرگ شده است.

 

هفته بیست و پنجم بارداری

در هفته بیست و پنجم از بارداری هفته به هفته، نی نی شروع به جذب چربی در بدن خود می کند و موهای براقش رشد بیشتری می نماید.

 

هفته بیست و ششم بارداری

در هفته بیست و ششم از بارداری هفته به هفته، نی نی شما مشغول استنشاق و دم و بازدم مایع آمونیاک است که تمرین خوبی برای تنفس در زندگی جدیدش در بیرون از رحم می باشد.

 

هفته بیست و هفتم بارداری

در هفته بیست و هفتم از بارداری هفته به هفته قرار دارید احتمالا گاهی احساس غلغلک میکنید؟ این مسئله می تواند بخاطر سکسکه کوچولوی شما باشد. اوهمچنین اکنون چشم های خود را باز و بسته می کند و انگشتان خود را می مکد.

 

 

سه ماهه سوم بارداری

سه ماهه سوم بارداری  شامل هفته بیست وهشتم تا هفته چهلم بارداری است. در آغاز سه ماهه سوم، وزن جنین تقریباً یک کیلوگرم است. او هم اکنون می تواند چشمک بزند. پوست جنین در سه ماهه سوم بارداری با جذب بیشتر چربی چروکدیگی های خود را برطرف کرده و به پوستی صاف تبدیل خواهد شد. ناخنهای دست و پا رشد می یابند و موهای واقعی مانند نوزاد بر روی سر ایجاد می شود. میلیاردها نورون مغزی ایجاد می گردند و نی نی جهت وزن گیری بیشتر هفته های آخر بارداری را در رحم مادر سپری می کند و در نهایت در هنگام زایمان میانگین وزن نوزادن به 3 کیلوگرم و قد به 48 سانتیمتر خواهد رسید.

 

هفته بیست و هشتم بارداری

در هفته بیست و هشتم از بارداری هفته به هفته به سه ماهه آخر بارداری وارد می شوید، تکامل چشم ها در جنین او را قادر می سازد تا اشعه های نور عبور کرده از رحم را درک نماید.

 

هفته بیست و نهم بارداری

در هفته بیست و نهم از بارداری هفته به هفته، ماهیچه ها، شش و ریه نی نی شما در مسیر تکامل قرار دارد. سر رشد می کند تا اتاقی برای توسعه هر چه بیشتر مغز ایجاد نماید.

 

هفته سی ام بارداری

در هفته سی ام از بارداری هفته به هفته، نی نی شما تقریباً 1.4 کیلوگرم وزن دارد این در حالی است که شاید شما درگیر نوسانات خلقی، وسواس در ظاهر جدید خود و خستگی های بدنی و فکری باشید.

 

هفته سی و یکم بارداری

در هفته سی و یکم از بارداری هفته به هفته، ضربات قوی نی نی ممکن است مانع خوابیدن راحت شما در شب گردد و همچنین شما انقباضات براکستون هیکس (انقباضات رحمی) را احساس خواهید کرد.

 

هفته سی و دوم بارداری

در هفته سی و دوم از بارداری هفته به هفته، کوچولوی شما فربه تر از پیش شده و به دنبال آن رحم شما بزرگتر خواهد شد و این مسئله می تواند منجر به سوزش سر دل و تنگی نفس گردد.

 

هفته سی و سوم بارداری

در هفته سی و سوم از بارداری هفته به هفته وزن نی نی شما به کمی بالاتر از 1800 گرم می رسد و سنگینی شکم شما باعث می شود با سختی بیشتری در راه رفتن مواجه باشید همچنین ممکن است راحتی پیشین خود را در رخت خواب نداشته باشید.

 

هفته سی و چهارم بارداری

در هفته سی و چهارم از بارداری هفته به هفته، ریه، شش و سیستم عصبی مرکزی نی نی شما بطور کامل تکامل یافته است و سرگیجه، خستگی شما کمتر خواهد شد.

 

هفته سی و پنجم بارداری

در هفته سی و پنجم از بارداری هفته به هفته جای نی نی شما بسیار گرم و نرم است و درحال لم دادن و استراحت می باشد، با اینکه حرکاتش کمتر شده است ولی شما مکرراً او را احساس می کنید.

 

هفته سی و ششم بارداری

در هفته سی و ششم از بارداری هفته به هفته، در این هفته نی نی روزانه 30 گرم وزن اضافه می کند و ممکن است با نزدیک شدن به روز موعود، پایین آمدن او را به سمت لگن خود احساس کنید.

 

هفته سی و هفتم بارداری

در هفته سی و هفتم از بارداری هفته به هفته مغز و سیستم تنفسی نی نی به رشد خود ادامه می دهند و ممکن است شما با ترشحات و انقباضات واژنی بیشتری برخورد نمایید.

 

هفته سی و هشتم بارداری

در هفته سی و هشتم از بارداری هفته به هفته نی نی شما پنجه های قوی دارد و به زودی آن را بر روی صورت و دستهای فرد دیگر امتحان می کند! به هر حال آنچه که مهم است مواظب پره اکلامپسی و یا همان مسمومیت در بارداری باشید.

 

هفته سی و نهم بارداری

در هفته سی و نهم از بارداری هفته به هفته مراحل رشد نی نی شما به طور کامل طی شده است و دیگر باید آماده خوش آمد گویی او به این جهان باشید. در صورتی که کیسه آب شما پاره شد و یا دردهای زایمان داشتید به پزشک خود و یا بیمارستان مراجعه نمایید.

 

هفته چهلم بارداری

در هفته چهلم و پایان بارداری هفته به هفته، نی نی شما به اندازه یک کدو تنبل کوچک است، اگر هنوز باردار هستید نگران نباشید این مسئله کاملاً طبیعی است و به زمان در نظر گرفته شده بعنوان روز اول بارداری شما مربوط می شود.

بسیاری از مشکلات ریوی که فرزند تو در کودکی یا نوجوانی درگیر آن می شود به دلیل رعایت نکردن برخی مسائل مهم در کودکی است. البته چند لحظه دست نگه دار! این را فراموش نکن که بچه ها تفاوت های بسیاری با هم دارند. قرار نیست که وسواسی شوی و برای رعایت کردن برخی موارد در اصطلاح مو را از ماست بیرون بکشی! کافی است مراقب باشی و اجازه دهی نوزاد یا کودک روند طبیعی رشد خود را طی کند. بنابراین مواردی که در ادامه گفته می شود بیشتر برای کودکان مستعد آلرژی اهمیت پیدا می کند. پس به عنوان مادر، در همه موارد حد تعادل را رعایت کن.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید